Perberesit 
 
• 0.5 kg fileto pule e ndare ne copa te vogla 
• 1 luge gjelle vaj ulliri 
• ½ filxhan leng Portokalli 
• ¼ filxhan recel portokalli  
• 1 luge sheqer I kuq 
• ½ luge gjelle xhinxher e grire 
• 2 luge kafe salce soje 
• 1 luge gjelle miell misri 
• 0.5 Kg borcoli 
• 2 filxhana oriz 
 
 
Menyra e gatimit 
Pergatisni orizin duke i dhene nje vale derisa kokrra e orizit te jete e ngrenshme dhe 
vendoseni ate menjane 
Perzieni lengun e portokallit, recelin e portokallit, sheqerin e kuq, xhinxherin dhe salcen e 
sojes ne nje tenxhere te vogel. Vendoseni tenxheren te bej vlim te ngadalte. 
Nxeheni vajin ne nje tigan ne nje zjarr mbi mesataren dhe shtoni pjeset e copetaura te 
filetos . Tiganisini per 6 minuta duke u kujdesur qe te gjitha te marrin nje ngjyre kafe te 
lehte. Ne nje ene perzieni miellin e misrit me ujin duke u kujdesur qe te mos behen kokrra. 
Kete perzierje ja shtojme ngadale tenxheres qe ka lengun e portokallit , recelin dhe te tjerat 
duke i perziere me ngadale.E leme ne zjarr per tre minuta derisa salca te behet nje mase e 
lidhur. 
Ne nje tenxhere me uje te valuar, vendosim brokolin te marre nje vale. 
Shtoni brocolin tek tigani qe ka pjeset e filetos. Lereni ne zjarr per tre minuta ose derisa 
pjeset e pules te kene marre shijen e brocolit. 
Sherbejeni pulen dhe broklin duke e vendosur mbi orizin e zier dhe mbi te vendosni salcen 
me leng portokalli